Domů » Digitalizace na prodejně

Digitalizace na prodejně

Datum: 24. 03. 2022   •   Autor: Helena Lewingerová   •   Rubrika: Články
Zpět na výpis článků

Digitalizace prodejny

Digitalizace na prodejně

Co vlastně znamená digitalizace prodejny? Digitalizaci, bychom měli chápat především jako zefektivnění práce. Nahrazení starých procesů za nové, automatizovanější.

Základem je flexibilní pokladní systém, např. GS5 od Novum Global je modulární a propojitelný s dalšími aplikacemi. Standardem dnes bývá připojení k modulu skladového hospodářství, využití EDI, okamžité přehledy veškerých pohybů či napojení na věrnostní systém atd.

Digitalizace skrze mobilní aplikace pomáhá manažerům kontrolovat své prodejny, zaměstnancům urychlí pracovní procesy a zákazníkům poskytne důležité informace.

GS5 manager ukazuje v mobilní aplikaci úhledné grafy a přehledné tabulky s důležitými daty pro managery odkudkoli online a v reálném čase. Nabízí přehled o všech prodejnách na jeden klik.

GS5 terminal je naopak prodloužená ruka zaměstnanců. Např. v rámci inventur, které už neřeší v papírové podobě, dokáží proces urychlit o několik hodin.

Věrnostní systém MojeBody v mobilní aplikaci ocení nejeden zákazník. Odpadají plastové kartičky a zákazník má přehled o svých bodech online. Obchodník navíc získá další komunikační kanál, kde může zákazníka oslovit skrze cílené nabídky.

Elektronické cenovky nezobrazují jen cenu. Zobrazením QR kódu či vysíláním NFC mohou zákazníkům nabídnout daleko více informací. Jsou navrženy tak aby komunikovaly se spotřebiteli skrze mobilní telefon a urychlovali procesy v obchodě.

eLabel jako speciální el. cenovka pro obslužný úsek, urychlí prodej na obslužných úsecích. Umí komunikovat s váhou DIGI a šetří tak čas samotným procesem obsloužení zákazníka. Stačí, aby se obsluha dotkla eLabelu při nabírání produktu, a informace o produktu se automaticky načtou na displeji váhy. Obsluha už jen položí produkt na váhu, zváží a tiskne etiketu či účtenku. Odpadá tak zdlouhavé dohledávání PLU a zapisování na displeji.

Toto je jen částečný výčet co vše se dá na prodejně digitalizovat a co obchodníkovi zefektivní celou řadu procesů. Digitalizace je tedy správná volba a je jen na obchodníkovi čím začne a kdy.

Social Zpět na začátek