Domů » Společnost » O nás

Kdo jsme

NOVUM GLOBAL, a. s., patřící do skupiny NOVUM Group, zaujímá od roku 1991 významné místo na českém trhu jako dodavatel prodejního vybavení a pokladních systémů. Díky více než 30letému působení máme nejen potřebné zkušenosti a znalosti z našeho oboru, ale jsme vám k dispozici po celém území České republiky. Najít nás tak můžete v Praze, ale také v Brně a Opavě. Ve všech našich provozovnách zaměstnáváme více než 60 odborníků zaměřených jak na obchodní, tak na technickou oblast. Vyznáváme individuální přístup, tedy řešení šité každému zákazníkovi na míru – dle jeho přání a potřeb.

Naše historie

Jako dodavatel vah, pokladen, průmyslového řešení a vybavení obchodu na českém trhu působíme již od roku 1991. Zavzpomínejte s námi, jak šel čas.

1991
1991
Leden
23 St

Kdy jsme vznikli?

1. sídlo společnosti Novum, s. r. o. bylo v Kaprově ulici na Praze 1.

1996
Únor
01 Čt

Otevíráme první pobočku v Opavě

,,Od 1.2.1996 Yuval Katz založil pobočku Novumu v Opavě, kde jsem se spolu s Martinem Heimem stali prvními zaměstnanci." Vzpomíná na své začátky Jan Manderla, Vedoucí pobočky & Regionální manažer – Severní Morava a Slezsko

2010
Červen
01 Út

Stěhujeme pobočku Novum v Opavě

2014
Březen
27 Čt

Bezdrátové vážicí vidlice iFORKS Touch poprvé v akci

Firma Yusen Logistics (Czech) s. r. o. zabývající se leteckou a námořní přepravou, nyní mezi své pomocníky zařadila vážicí vidlice iFORKS Touch nové generace od holandského výrobce Ravas. Jedná se o první vážicí vidlice s dotykovým displejem tohoto typu, které společnost Novum v ČR instalovala.

2016
Květen
31 Út

Slavíme 25 let od založení společnosti Novum, s.r.o.

„Jsme pyšní, na to, že můžeme být u tak významného jubilea. 25 let už o něčem vypovídá. Věříme, že díky našim zákazníkům, zaměstnancům a obchodním partnerům úspěšně vykročíme směrem k dalším 25 letům

2017
Duben
01 So

Sloučení firem NOVUM, spol. s r.o. a Global Systems, a.s.

„Spojení obou firem bylo logickým krokem naší více než 25-ti leté spolupráce na poli prodejen, obchodních sítí či výrobních podniků. Cílem je pod jednou společností zákazníkovi nabídnout mnohem komplexnější řešení hardwarových a softwarových služeb na míru. Nejedná se jen o pokladní systémy pro prodejny a řetězce, ale i další specializovaná řešení. Toto spojení rozšíří naše možnosti a pružnost, tím i větší flexibilitu pro naše zákazníky.“ 

2018
Listopad
11 Ne

Re-brendovali jsme staré logo Novum Global, a. s.

V rámci spojení obou firem v jeden celek, se Novum Global rozhodla rebrendovat své logo. Nové logo tak vyjádřuje spojení obou firem v jednu entitu.

2019
Leden
10 Čt

K logu jsme přidali dovětek Partner for Innovation

V Novum Global neustále inovujeme produkty i služby. Dovětkem Partner for Innovation vyjádřujeme tento náš směr.

2021
Leden
23 So

30 let od založení společnosti

Již 30 let se v naší společnosti Novum Global neustále snažíme inovovat naše produkty a služby, abychom našim zákazníkům přinášeli maximální efektivitu a užitek. Ať už se jedná o průlomové technologie, nebo vylepšování osvědčených postupů, vždycky jdeme za hranice a hledáme nové možnosti. Covidová krize nás nezastavila. I v těchto těžkých časech jsme se snažili pečovat o naše zákazníky ze všech sil. Zvládli jsme změny a výzvy a díky nim jsme se stali ještě silnějšími a připravenějšími na budoucnost. Jsme pyšní na to, co jsme během těchto 30 let dokázali.

2022
Duben
19 Út

Podpora Ukrajiny

Oslava výročí formou podpory Ukrajiny. Minulý rok měla společnost NOVUM GLOBAL 30. výročí od svého založení. Covidová situace nám ale toto výročí nedovolila oslavit. Částku 300 000,- korun určenou na oslavu výročí jsme se vzhledem k situaci na Ukrajině rozhodli použít na podporu ukrajinských uprchlíků v ČR, a to ve spolupráci s neziskovou organizací Rotary Club Prague International.

2023
Leden
02 Po

Přinášíme stále nové inovace

Pro naše partnery a zákazníky přinášíme stále nové inovace. V době nástupu automatizace a digitalizace, jsme úspěšně implementovali v rámci našich produktů umělou inteligenci a začali jsme prodávat zcela autonomní prodejny 24/7