Domů » Články » Eco-friendly řešení od DIGI

Eco-friendly řešení od DIGI

Datum: 16. 07. 2020   •   Autor: Helena Lewingerová   •   Rubrika: Články
Zpět na výpis aktualit

Společnost Teraoka (DIGI) je jedním z předních světových výrobců vah a vážících systémů pro retail a jako takový je velkým inovátorem v tomto oboru. Už od jejího založení v roce 1934 přináší inovace a jednou z myšlenek, kterou se celou dobu řídí je – “Pojďme vytvořit, co ostatní nemohou!”

V tomto duchu přináší DIGI už dlouhou dobu do světa obchodních vah revoluční inovace, se kterými se díky společnosti Novum Global (distributor DIGI pro Čechy, Slovensko a Maďarsko) můžete setkat i u nás. Na váhy DIGI můžete narazit jak v malých prodejnách, tak ve velkých supermarketech.

DIGI je dnes velkým propagátorem myšlenek “zero waste” a “eco – friendly”, hlásí se k udržitelnému rozvoji a celkově se chová velice zodpovědně k ekologickým hodnotám. U většiny jeho výrobků naleznete minimálně jednu funkcionalitu, která je šetrná k životnímu prostředí. Například nekonečná etiketa Linerless Labels, která ušetří až 40% spotřebního materiálu, je dnes už prakticky u každého nového výrobku DIGI, který má v sobě zabudovanou tiskárnu. Tato technologie šetří jak spotřební materiál, tak také odpad a to díky tomu, že etiketa nemá spodní nosnou silikonovou část. Tím je šetrnější k přírodě.

Eco – friendly na každém kroku.

Další zajímavou iniciativou, kterou DIGI propaguje je BYOC – “Bring Your Own Container”, která se po světě v poslední době šíří raketovým tempem. U nás je spíše znám termín bezobalový prodej. A protože při bezobalovém prodeji je jednou z hlavních komponent váha, aby si zákazníci mohli zvážit objem a věděli, za co platí, byla společnost DIGI už jen kousek od toho jak tento proces inovovat a obohatit o své technologie.

U BYOC je důležité, při vážení nabíraného produktu, oddělit nádobu od produktu, tak abyste dostali čistou váhu produktu, který kupujete. A zároveň aby proces nebyl pro zákazníky moc složitý, a neodrazoval zákazníky. DIGI tento proces zjednodušila. S váhou SM 6000 se tento proces zkrátí na 3 jednoduché kroky. Za prvé – zákazník položí na váhu nádobu, kterou si do obchodu přinese, tím zváží táru, která se vytiskne na štítku a štítek si zákazník přilepí na svou nádobu. Za druhé – zákazník nabírá produkt, u kterého je od DIGI umístěno čidlo eSense, které ve chvíli nabírání produktu odesílá do váhy informaci o produktu. Za třetí – zákazník se vrací k váze, která už má informaci o jím nabíraném produktu na displeji, pokládá nádobu naplněnou produktem na váhu a váží.

Díky inovativní technologii, DIGI váha snímá ze štítku nádoby táru, tu odečte od celkové váhy produktu a účtuje čistou váhu produktu. Pak už stačí jen za produkt zaplatit a zákazník může spokojeně odejít domů s pocitem, že se chová eco – friendly.

Obě tyto technologie podporují zákaznickou zkušenost a neodrazují přílišnou složitostí procesu, který bývá u některých eco – friendly konceptů stále překážkou k větší masovosti rozšíření.

Eco – friendly řešení se staly trendem naší doby a dá se říci, že i standardem v retailu. Každý kdo chce alespoň trochu naplňovat udržitelný rozvoj, má možnost těmito jednoduchými řešeními od DIGI obohatit svůj koncept prodeje a připojit se tak k eco – friendly obchodům.

Nové váhy od DIGI jako jsou SM 6000 nebo SM 5300X jsou opatřeny novými technologiemi, které reflektují tyto trendy a hlavně jsou poplatné myšlence DIGI “Pojďme vytvořit, co ostatní nemohou!”. Jsou tak plnohodnotným inovativním řešením pro každý obchod, který chce být eco – friendly.

Tento článek vyšel v časopise Retail News

Social Zpět na začátek