Domů » Elektronické cenovky jako ideální pomocník pro obslužné úseky masa

Elektronické cenovky jako ideální pomocník pro obslužné úseky masa

Datum: 05. 03. 2021   •   Autor: Helena Lewingerová   •   Rubrika: Články
Zpět na výpis článků

Elektronické cenovky není třeba dlouze představovat. Bylo o nich mnohé napsáno, a i přesto se jim nedostává takové pozornosti, jakou by si zasloužili. Sice je začínáme potkávat v hypermarketech a supermarketech, ale menší obchody ještě jejich kouzlo zcela neobjevili. Přitom většina velkých retailových veletrhů je cenovkami doslova zaplavena a výrobci se každý rok předhání, s jakou novinkou přijdou a čím elektronické cenovky vylepší. Technologie za tu dobu postoupila mílovými kroky. Dnes už cenovka dávno není jen pouhým zobrazovačem ceny. Přibylo mnoho funkcionalit, které prostě papírové nebo plastové cenovce nepřidáte, ani kdybyste se sebevíc snažili. Elektronické cenovky jsou dnes navrženy tak aby komunikovaly se spotřebiteli a zároveň aby urychlovali procesy v obchodě. Proto, aby se dalo využít více jejich funkcionalit, je zapotřebí mít mobilní telefon, PDA, terminál či počítačovou váhu. Uvnitř těchto nástrojů vhodnou aplikaci, která dává elektronické cenovce novou dimenzi.

Elektronické cenovky si tak dnes umí povídat s mobilními telefony zákazníků. Dokáží Vás skrze telefon provést po obchodě, zákazníkům mohou nabídnout více informací o produktech. Obchodům a jejich zaměstnancům naopak pomáhají šetřit čas a urychlují interní procesy. Například při naskladňování, inventuře, přeceňování zboží atd. Elektronické cenovky od DIGI dokonce komunikují s váhami a urychlují tak procesy na obslužných úsecích.

Obecně elektronické cenovky snižují mzdové i provozní náklady a zvyšují zákaznickou zkušenost. Celkově je tu vysoká míra návratnosti investice. Velkou výhodou je rychlá a bezchybná aktualizace cen. S bezchybností souvisí i eliminace pokut za nesprávné ceny. Vše navíc, může ovládat centrálně jedna osoba přes vzdálený přístup.

Cenovky komunikující s obchodní váhou

Velkou přidanou hodnotu mohou mít elektronické cenovky pro obslužné úseky. Přitom právě v těchto úsecích nebývá velký počet položek, a tedy nejedná se ani o velkou investici. Je to ideální řešení jak pozdvihnout samotný obslužný úsek nebo samotnou řeznickou prodejnu.

Elektronické cenovky, které komunikují s váhou, jsou relativně novinkou a ne každá cenovka umí s jakoukoliv váhou komunikovat. Společnost DIGI, v Čechách a na Slovensku zastoupená společností Novum Global, je dlouholetým a významným výrobcem vah a vážících systémů, zároveň vyrábí i elektronické cenovky. Bylo tedy jen otázkou času, kdy výrobce obchodních vah a elektronických cenovek, propojí obě technologie dohromady.

Hlavní výhodou je urychlení procesů na obslužných místech. Obsluha si už nemusí pamatovat kód produktu, nebo kód složitě dohledávat a opisovat jej na váhu, stačí se jen dotknout elektronické cenovky (ta má v sobě zabudované čidlo) a informace o produktu se tak okamžitě přenese do váhy. Obsluze pak už jen stačí produkt vložit na váhu a zmáčknout tisk cenovky.

Speciální vlastnosti cenovek vhodných pro obslužný úsek

Tyto speciální elektronické cenovky eLabel od DIGI jsou v luxusním černém designu rámečku ve velikosti displeje 2,7“ a 4,2“, zobrazení je dvoubarevné (černá a bílá), jsou omyvatelné, vodě a chladu odolné, splňují ochranu IP67.

Elektronické cenovky komunikující s váhou nepotřebují další zařízení (typu router / AP point), které cenovky ovládá. Jsou komfortně obsluhovány přímo přes tyto váhy. Stačí, aby se v pokladním systému změnila cena produktu a cena je ihned přenesena do váhy a odtud do elektronických cenovek. Komunikátor je elegantně zabudován přímo ve váze DIGI SM 5300X nebo SM 6000. Odpadá tak nutnost nákupu dalších zařízení. Elektronické enovky se jednoduše nainstalují na držáky a vloží k produktům. Váha si cenovky načte a přiřadí jim popisek a cenu. Cenovky se dají ovládat jak ze samotné váhy, tak ze zázemí.

Elektronické cenovky jako marketingový nástroj

To ale nemusí být vše, co elektronické cenovky dokáží. Představte si, že přijdete do obchodu, namíříte telefonem na elektronickou cenovku v pultu s masem. Rázem se v mobilním telefonu zobrazí super recepty, které z daného masa můžete udělat, včetně seznamu potřebných ingrediencí. Rozhodnete se pro jeden z těchto receptů a navigace vás dovede k místu, kde jsou tyto ingredience dostupné. Aplikace může navíc zobrazit, kolik vás tyto ingredience budou stát. A obchodník to zároveň může podpořit nějakou akcí, například slevou. A to tak, že pokud se zákazník k dané elektronické cenovce přiblíží telefonem, vyskočí na něj akční cena, která může být podmíněna nákupem všech ostatních ingrediencí z receptu.

 

Obchodník tak podpoří prodej dalších produktů, zároveň urychlí obsluhu na obslužných úsecích a vylepší zákaznický zážitek z nakupování. To je přeci ideální kombinace jak vylepšit obslužný úsek.

 

 

 

Social Zpět na začátek