Domů » EuroShop 2020 novinky a trendy v retailu

EuroShop 2020 novinky a trendy v retailu

Datum: 14. 04. 2020   •   Autor: Helena Lewingerová   •   Rubrika: Články
Zpět na výpis článků

Letošní mezinárodní veletrh EuroShop v Düsseldorfu je považován za nejdůležitější akci v odvětví retailu a jako obvykle nezklamal a přinesl spoustu novinek. Kdo měl možnost se EuroShopu zúčastnit, mi dá jistě za pravdu.

Hlavními tématy EuroShopu byla ekologie a udržitelnost, technologie a hledání vztahu k zákazníkovi přes  zákaznický zážitek. Tato témata rezonovala celým veletrhem a bylo to vidět na každém kroku.

Veletrh byl rozdělen do 8 logických celků:  retailový marketing, výstavní a eventový marketing,  retailové technologie, osvětlení, vizuální merchandising, vybavení prodejen,  vybavení potravinářských služeb a chladicích zařízení. To vše bylo vystaveno v 17 halách, kde bylo opravdu rušno.

Během pěti dní prošlo veletrhem kolem  94  tisíc návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout novinky od 2300 vystavovatelů z 57 zemí, vyslechnout velké množství přednášek a prodiskutovat technologické možnosti a přínosy pro retail.

Osm zážitkových dimenzí pokrylo bezezbytku potřeby dnešního retailu a zároveň poskytlo inspiraci a odpovědi na všetečné otázky retailerů, které si musí položit každý, kdo chce zůstat v dnešním retailu konkurenceschopný.

Ekologie a udržitelnost je v retailu téma číslo jedna. Dlouho se ale zdálo, že to jsou jen hezká slova. Na EuroShopu však bylo vidět, že tomu tak už není, že se dnes většina výrobců snaží přijít s nějakou novinkou, která ekologii a udržitelnost plně reflektuje.

Jedním z tradičních vystavovatelů je i japonská společnost Teraoka DIGI, která na svém impozantním stánku vystavovala mnoho novinek. Samozřejmě zde nechyběly elektronické cenovky, retailová samoobslužná váha SM 6000SSR, která umí komunikovat s elektronickými cenovkami, obchodní váha SM 5300X s nekonečnou etiketou, selfcheckouty DIGI Shop&Go, ovinovačka RGW-560II a spousta jiných novinek do retailu.

Kromě toho však DIGI představila úplnou novinku eSense – řešení pro bezobalové prodejny. Tímto řešením společnost DIGI víceméně potvrzuje skutečnost, že jí není téma ekologie a udržitelnosti lhostejná. Řadí se tak po bok většiny letošních vystavovatelů, pro které jsou tato témata vlastní a dokáží je přetavit do svých produktů.

eSense reflektuje trend bezobalových prodejen, kde se zboží prodává zákazníkům většinou do jejich vlastních obalů, které mohou použít vícekrát, a šetří tak přírodu. Tato novinka funguje na principu vestavěného senzoru u každého produktu, který se dá bezobalově prodávat.

Senzor se spouští pohybem, tedy jakmile zákazník nabírá produkt, senzor přenáší PLU kód do váhy, a zákazník pak už jen na samoobslužné váze kliká na zobrazený obrázek produktu, váží a tiskne etiketu.

eSense senzor lze nainstalovat do každého kontejneru nebo dávkovače, ve kterém obchody prodávají bezobalové produkty. Obchody tak nemusí investovat do speciálních kontejnerů, stačí si nainstalovat eSense senzor a propojit jej s váhou DIGI.

eSense je trendy řešení, které eliminuje chyby a účinně snižuje plýtvání obalů. Pro obsluhu je to velká pomoc a zrychlení tohoto úseku, což zároveň posiluje zákaznickou zkušenost. Všechny tyto novinky od společnosti DIGI, včetně eSense, je možné si vyzkoušet na showroomu Novum Globa v Praze.

Příští EuroShop se bude konat až za 3 roky, ale už teď se můžete registrovat na EuroCIS 2021, což je menší obdoba EuroShopu. Tedy 23. až 25. února 2021 se můžeme těšit na další novinky a trendy z retailu.

 

Social Zpět na začátek