Domů » Články » Fuelomat, a.s. – Napsali o nás

Fuelomat, a.s. – Napsali o nás

Datum: 21. 05. 2021   •   Autor: Helena Lewingerová   •   Rubrika: Články
Zpět na výpis článků

Společnost NOVUM GLOBAL, a.s. patří do skupiny NOVUM Group, tato skupina se věnuje různorodým aktivitám. Mezi členy této skupiny patří společnost Fuelomat, a.s.

FuelOmat je systém  tankování na čerpacích stanicích (veřejných i vnitropodnikových), který zcela eliminuje jakoukoli obsluhu při tankování paliva. Používá technologii s ochranným prvkem proti možné manipulaci s PHM.

Tento systém nabízí mnoho benefitů. Jaké benefity ve spolupráci s firmou Schwarzmüller přináší společnosti APB – Plzeň zjistíte v článku s názvem TANKOVÁNÍ STROJŮ V TERÉNU, který vyšel na webu www.praktickalogistika.cz.:

FuelOmat eliminuje ztráty pohonných hmot

Dvě cisternové nástavby, které společnost Schwarzmüller dodala firmě APB – Plzeň, jsou mimo jiné vybaveny systémem FuelOmat. Jedná se o systém správy pohonných hmot na vlastních čerpacích stanicích, díky kterému je možné dosáhnout dlouhodobé úspory pohonných hmot.

Systém správy pohonných hmot FuelOmat namontovaný v cisternovém vozidle Schwarzmüller

„Systém FuelOmat se liší od karetních a čipových systémů běžně používaných pro tankování pohonných hmot. Konkurenci se vymyká především unikátním ochranným prvkem, který zamezuje neautorizované manipulaci s palivem. Naši zákazníci díky němu mohou uspořit 10 – 25 % nákladů na pohonné hmoty,“ uvádí Jiří Tomášek, projektový a obchodní manažer společnosti FuelOmat, která rozvíjí systém na správu pohonných hmot od roku 2008 a v současné době většinu zařízení a technologií vyrábí v České republice. Svůj produkt nabízí kromě tuzemska na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a nově také v pobaltských zemích. Mezi zákazníky společnosti patří více než dvě stovky firem z odvětví zemědělství, stavebnictví, těžařství nebo logistiky.

Jedním z nejvýznamnějších zákazníků je společnost APB – Plzeň, pro kterou firma FuelOmat do jejich nových cisteren implementovala řídicí systém pro výdej a kontrolu pohonných hmot. Na cisternách je možné ovládat výdej nafty pomocí obou výdejních pistolí a také výdej AdBlue. „Veškeré údaje o tankování se po ukončení výdeje paliva automaticky přenášejí do naší webové aplikace a dále také do vnitropodnikového systému zákazníka. APB – Plzeň využívá tento systém od roku 2016 a má ho implementovaný na všech svých čerpacích stanicích a všech svých vozidlech.

Celý proces probíhá automaticky bez nutnosti použití karet nebo čipů. Řidič pouze zasune čerpací pistoli do nádrže, čímž aktivuje celý systém. Ve vozidle u hrdla nádrže je umístěná kruhová anténa. Další anténa je umístěná na čerpací pistoli, ta zajišťuje přenos dat mezi tankovaným vozidlem a čerpací stanicí. K výdeji paliva dochází pouze při vložené výdejní pistoli v hrdle nádrže vozidla, při vysunutí systém automaticky zastaví výdej pohonných hmot,“ vysvětluje Jiří Tomášek a dodává, že tím dochází k eliminaci tankování paliva mimo nádrž vozidla. Pro nákladní automobily a pracovní stroje připravila firma Novum Global navíc síta proti odsávání paliva z nádrží vozidel, čímž se předchází dalším ztrátám.

Detailní informace o vozidlech
Všechny transakce, které probíhají přes systém FuelOmat na čerpacích stanicích, jsou okamžitě k nahlédnutí přes zabezpečené webové rozhraní. Prostřednictvím tohoto systému může zákazník on-line sledovat detailní informace o svém vozovém parku (SPZ vozidla, datum tankování, množství natankovaného paliva, celková částka za odběry, počet ujetých kilometrů, průměrná spotřeba atd.).

„Právě realizací našeho systému do prvních cisteren APB – Plzeň v roce 2016 také započala naše přínosná spolupráce se společností Schwarzmüller. Díky konstruktivnímu přístupu k řešení a k implementaci našeho zařízení do svých cisteren jsme již společně realizovali společné projekty u několika zákazníků,“ říká Jiří Tomášek, podle jehož názoru je vrcholem dlouholeté spolupráce právě řešení dvou nových cisteren pro společnost APB – Plzeň. „Jsme rádi, že jsme mohli našim řešením přispět k vylepšení už tak krásných a technicky sofistikovaných vozidel.

Celý článek si můžete přečíst zde

Social Zpět na začátek