Domů » Aktuality » Jak ovlivní koronavirus závěrečnou fázi EET?

Jak ovlivní koronavirus závěrečnou fázi EET?

Datum: 01. 04. 2020   •   Autor: Helena Lewingerová   •   Rubrika: Aktuality
Zpět na výpis aktualit

Vzhledem k současné situaci vznikají opatření, kterými se stát snaží ulehčit všem obyvatelům ČR, patří mezi ně i ta kterých se týká elektronická evidence tržeb.

Na začátku března informovalo Ministerstvo financí spolu s Finanční správou o faktickém odkladu poslední fáze EET.

 

V prvních dvou fázích se do EET přidaly ubytovací a stravovací služby, velkoobchod a maloobchod. Závěrečná fáze se týká ostatních činností, například svobodných povolání, dopravy, zemědělství, řemesla a výrobní činnosti.

 

Délka odkladu  by měla trvat od 1. května po dobu nejméně 3 měsíců. Jako nástroj pro tento odklad poslouží vyhlášení tříměsíčního tolerančního pásma.

,,Po tuto dobu počínaje 1. květnem bude Finanční a Celní správa maximálně tolerantní k případným zjištěním. Bude plnit výhradně poradní funkci a nebude udělovat žádné sankce, pokud se nově evidující podnikatel nezvládl na evidenční povinnost včas připravit. “ Uvedl informační web www.etrzby.cz

V souvislosti s epidemií koronaviru mohou na straně dodavatelů pokladních systémů i podnikatelů vzniknout technické překážky k registraci do systému EET.

„Z těchto důvodů vyhlašujeme tříměsíční pardon, během kterého nebudou po dobu tří měsíců podnikatelé nově evidující tržby pokutováni. Cílem tohoto opatření je, aby se v těchto chvílích poplatníci nemuseli stresovat ještě s daňovými povinnostmi. Aby v žádném případě neběhali na finanční úřad žádat o autentizační údaje,“ uvádí ministryně financí Alena Schillerová.

O dalších krocích vás budeme průběžně informovat. Do té doby vám přejem pevné zdraví a nervy.

Váš tým Novum Global.

Social Zpět na začátek