Domů » Jak pomáhá umělá inteligence v retailu

Jak pomáhá umělá inteligence v retailu

Datum: 15. 10. 2022   •   Autor: Robert Klíma   •   Rubrika: Články
Zpět na výpis článků

Jak pomáhá umělá inteligence v retailu

Samoobslužné váhy na samoobslužných úsecích nejsou žádnou novinkou. Není tajemstvím, že zde dochází ke značným ztrátám. Často totiž dochází k záměně zboží, ta může být neúmyslná či úmyslná. Zákazníci si sami váží zboží, a je tak čistě na nich, co vyberou z katalogu, jaký produkt váží. Zde často dochází k chybovosti výběru. Zákazník se splete a označí podobný produkt či úmyslně vybere levnější produkt a tím vznikne ztráta obchodníkovi.

Zabezpečit tuto část, aby k tomu nedocházelo, je někdy složité a často i nákladné. Můžete postavit obsluhu, aby byla zákazníkům nápomocná a zároveň hlídala tento úsek. Nebo můžete namířit na samoobslužné váhy kamery. I v tomto případě ale musí být někde obsluha, která dohlíží na dění okolo samoobslužných vah. A ani to nemusí být optimální řešení, abyste zabránili ztrátám.

Novum Global nabízí optimální řešení založené na umělé inteligenci.  Váha DIGI SM 6000SSP smart, se zabudovanou kamerou a umělou inteligencí je vhodná pro samoobslužné úseky. Tato váha automaticky detekujte produkty pouhým položením na misku váhy.

Váha s umělou inteligencí používá integrovanou kameru k detekci předmětu a automatickému získávání informací o PLU. Je schopna rozpoznat jak volně položené, tak sáčkované produkty. Poskytuje vysokou přesnost a rychlost rozpoznávání produktu.

Kamera snímá prostor váhy a identifikuje produkt, který se na váhu pokládá. Zákazník tak nemusí složitě hledat v katalogu produktů a rovnou kliká na tlačítko správného produktu, které mu váha sama na dotykové obrazovce nabídne.

Umělá inteligence tak eliminuje chybovost a urychluje vlastní proces vážení. To se pozitivně odrazí v zákaznické spokojenosti a zároveň tím obchodník sníží ztráty. Jde o optimální řešení pro tyto úseky s minimálním zásahem obsluhy. Zákazník již nemá šanci udělat chybu, natož vybrat z katalogu levnější produkt.

Váha SM 6000SSP smart nemusí být nutně použita jen v samoobslužném úseku. Pomůže i v obchodech s ovocem a zeleninou, kde váhu obsluhuje personál.  Obsluha nemusí vyhledávat produkty z katalogu, jednoduše jen klikne na obrazovce na produkt, který nabídne umělá inteligence skrze počítačové vidění. Celý proces vážení je rychlejší, což jistě ocení zákazníci.

Novum Global nabízí umělou inteligenci i na samoobslužných pokladnách či ve váhoskenerech.

Díky umělé inteligenci ušetříte čas i peníze. Nákupní a vážící proces je rychlejší, pohodlnější, diskrétnější a zabezpečenější.

Chcete se dozvědět více o vahách s umělou inteligencí, s čím vším vám může umělá inteligence pomoci? Zeptejte se nás! Rádi vám poradíme!

Robert Klíma

Key Account Manager

mob.: +420 602 461 087

email: klima@novumglobal.eu

Social Zpět na začátek