Domů » Kontrolní, dávkovací a plnicí váhy s MID schválením pro automatické vážení

Kontrolní, dávkovací a plnicí váhy s MID schválením pro automatické vážení

Datum: 08. 09. 2017   •   Autor: Helena Lewingerová   •   Rubrika: Aktuality
Zpět na výpis článků

Indikátor Systec IT3

Možná  také víte že, automatizace procesu, efektivita, včasná kontrola kvality a určení správných KIP (key performance indicators), jsou cíle výroby v každé společnosti. Nejjednodušším kontrolním parametrem, zda je produkt vyroben správně (počet kusů, hustota materiálu, množství kapaliny) je váha produktu.  Včasné kontroly produktu a jeho odpovídající kvality můžete efektivně docílit použitím automatických vah na provozních linkách, jejichž účelem je zjistit a vyřadit nekvalitní výrobek z provozu a to bez pomoci člověka. Dnes je zapotřebí mít většinu těchto linek ověřeno u metrologického ústavu, což doposud nebyl velký problém. S ohledem na nové úpravy legislativy, kdy vstoupilo v platnost nařízení MDI (Measuring Instruments Directive – směrnice Evropského parlamentu a Rady č. 2004/22/ES o měřidlech), již bohužel většina linek v následném ověření „cejch“  od metrologického ústavu nezíská. Jelikož původně používané indikátory těchto linek měly schválení jen pro neautomatické váhy (NAWI), dle nového nařízení ovšem musí splňovat schválení pro automatické váhy.

Řešením stále sílícího tlaku na efektivní automatizaci výroby  tak jsou Kontrolní, dávkovací a plnící váhy s MID schválením pro automatické vážení. Přirozeně i v Novum Global se touto situací zabýváme a společnostem dokážeme pomoci a poradit tak, aby úpravy splňovaly veškeré potřebné parametry pro ocejchování. Výborným příkladem jsou váhy německé značky SysTec. Vysoký standard kvality výroby, dle norem evropské unie, tak nabízí ideální řešení pro potřebu automatizace vážení s potřebnou certifikací (MID schválení).

V oblasti vážicích systému se pohybujeme více jak 25let a naši specialisté se rádi podělí o naše dlouholeté zkušenosti také s Vámi.

Přeji Vám pěkný den, Pavel Kovařík, Key account manager (+420 267 997 111)

Social Zpět na začátek