Domů » Novinky v retailu díky stříbrnému partneru kongresu Samoška

Novinky v retailu díky stříbrnému partneru kongresu Samoška

Datum: 08. 02. 2024   •   Autor: Adam   •   Rubrika: Články
4 minuty   •   Zpět na výpis článků

SAMOŠKA OLOMOUC 2024: UMĚLÁ INTELIGENCE A REVOLUČNÍ LED CENOVKY

Jaké novinky představil Novum Global, který je součástí Asociace pro inovaci retailu, na lednovém kongresu Samoška v Olomouci?

Mezi ukázkovými produkty Novum Global na stánku APIR nechyběla samoobslužná pokladna Alfred s AI od Novum Global, která dokáže rozpoznat vážené položky ihned, jakmile je zákazník položí na váhu, urychlí tak prodej a zároveň zabraňuje ztrátám a krádežím. Zákazníci na samoobslužné pokladně s AI nemusí vyhledávat položky v seznamu, samoobslužná pokladna díky funkcionalitě Picklist Assistant nabídne snímanou položku sama.

Umělá inteligence si poradí také s vážením. Proto se na stánku APIR objevila také váha DIGI SM 6000SSP smart s AI, která sama rozpoznává vážené zboží a o jejíž rozsáhlé instalaci se rozhoduje také mezi velkými řetězci.

Jednou z novinek, které mohli návštěvníci kongresu vidět zcela poprvé jsou také digitální video “cenovky”, které Novum Global představil díky japonské společnosti DIGI. Obchody mohou zaujmout zákazníky u zboží díky pohybujícím se motivům, animacím cen nebo reklamě konkrétního zboží, které je v regálu u cenovky. Tyto displejové “cenovky” budou u Novum Global dostupné hned v několika velikostech od těch menších a úzkých (23.1’’) až po ten největší rozměr – 47.1 palců. “Revoluční displeje ve formě video cenovek jsou novinkou, kterou s naší firmou zařazujeme do prodeje pro maloobchody a další společnosti mezi prvními v Česku. Upoutat zákazníka bude odteď mnohem snazší a efektivnější. Myslím, že se díváme na budoucnost, kterou jednou uvidíme ve většině obchodů,” říká k DIGI Shelf edge display Jakub Jeřábek, vedoucí pro obchod a projekty Novum Global. 

Kongres Samoška 2024 nám přinesl řadu inspirací a věříme, že návštěvníky a obchodníky zaujal stejně jako nás.

Již teď se těšíme na další ročníky a společné akce s vámi!

Social Zpět na začátek