Domů » Ohlédnutí za veletrhem EuroCIS

Ohlédnutí za veletrhem EuroCIS

Datum: 20. 03. 2019   •   Autor: Helena Lewingerová   •   Rubrika: Články
Zpět na výpis článků

 

Spolu s kolegy jste se zúčastnil veletrhu v Düsseldorfu, o jaký veletrh se jedná?

EuroCIS 2019, je to největší veletrh retailových technologií v Evropě, který se konal na začátku roku v Düsseldorfu. Letos se od 19. do 21. února představilo 482 vystavovatelů z 39 zemí. A veletrh navštívilo více než 13 000 retailových specialistů z 94 zemí.

Jaké bylo téma veletrhu?

Velkým tématem letošního EuroCISu byl omnichannel, self-checkout, AI a IoT.

Jaký byl program veletrhu?

Návštěvníci si mohli přes den prohlédnout vystavované technologie a prodiskutovat technologické novinky a jejich možnosti a přínosy pro retail. A večer si mohli prohlédnout Düsseldorf, navštívit typické německé restaurace a obchůdky.

Proč jste se veletrhu účastnili?

Naším hlavním obchodním partnerem je Teraoka DIGI, která na svém impozantním stánku vystavovala elektronické cenovky, novinku váhu SM6000 (ta mimo jiné umí s el. cenovkami komunikovat, což je unikát), selfcheckouty, novinku DIGI Shop&Go, novinku v oblasti etiketování a balení RGW-560II a další nádherné stroje, které do ČR a SR přes Novum Global dodává. Je to pro nás vždy takové seznámení se s novinkami, od našeho největšího partnera, na kterou rádi jezdíme. Samozřejmě jsme přijeli okouknout i konkurenci. Je to příležitost prohlédnout si nové trendy v retailu. Také jsme na EuroCIS pozvali několik našich významných zákazníků, abychom mohli ukázat, jak široké řešení dokážeme v retailu nabídnout, a jak jsme na tom výborně technologicky v porovnání s konkurencí.

O elektronických cenovkách se v poslední době dost mluví? Je to opravdu tak skvělý prodejní nástroj?

Zcela určitě. Tato technologie je stále vnímána jen jako rychlá a přesná aktualizace ceny v místě prodeje. To ale není jediná výhoda, kterou nabízí. A troufám si říct, že ani ta největší. Elektronické cenovky nabízejí mnoho dalších výhod. A právě pojmy omnichanel, AI a IoT, tedy témata aktuální pro současný retail, dělají z elektronických cenovek skvělý prodejní nástroj.

Představte si, že díky tomuto propojení, dokážete zákazníka oslovit přímo v místě prodeje. Přes cenovky můžete cílit marketingové kampaně přímo do telefonu zákazníka, a to v čase kdy se rozhoduje, co nakoupí. A to jak v místě prodeje, tak i mimo něj.

Díky umístění elektronických cenovek na prodejně, si může zákazník, v aplikaci obchodu, doma udělat seznam nákupu, a pak jít do prodejny, a dle geolokace jej telefon navede přesně k těm položkám, které si předem zapsal do seznamu v telefonu. Tedy už žádné dlouhé hledání v uličkách obchodu, ale rovnou jdete pro to, co chcete. Navíc díky cenovkám a propojením do celého obchodního systému, může obchod v aplikaci zobrazovat i aktuální stav zásob. Zákazníci tak dopředu vědí, zda takový produkt v prodejně naleznou nebo ne. To samozřejmě zvyšuje zákaznický zážitek. Předpokládám, že nikdo z nás nechce chodit do obchodu zbytečně, pro něco co ve finále v tom obchodu ani nemusí najít.

Propojení dalších technologií s elektronickými cenovkami z nich dělá skvělého pomocníka nejen pro retail. Přesah zde vidím i do dalších odvětví jako je marketing, logistika, expedice, analytika atd., pro které může být využití elektronických cenovek velkým přínosem.

Měli jste čas si prohlédnout město?

Cestou na výstaviště jsme navštívili centrum města Düsseldorf, prošli se po nábřeží a večer po veletrhu jsme si zašli do typické německé restaurace, respektive do pivovaru ‚Brauerei Schumacher‘ se skoro 200letou tradicí. Pivovar se nacházel naproti hotelu, kde jsme byli ubytováni. A i přesto, že byl únor, tak se tam obsluhovalo i na zahrádce, která byla stále plná hostů do pozdních večerních hodin.

Zúčastníte se veletrhu i příští rok?

Ano už se na to velice těším, EuroCIS 2020 bude součástí EuroShopu – světové jedničky ve veletrzích v oblasti maloobchodu na světě. Tedy 16. až 20. února 2020 už mám ve svém kalendáři rezervováno místo pro veletrh v Düsseldorfu.

Děkujeme Robertu Klímovi, specialistovi na elektronické cenovky za zajímavý rozhovor.

Social Zpět na začátek