Domů » Oslava výročí formou podpory Ukrajiny

Oslava výročí formou podpory Ukrajiny

Datum: 19. 04. 2022   •   Autor: Helena Lewingerová   •   Rubrika: Aktuality
Zpět na výpis aktualit

Podpora Ukrajiny

Minulý rok měla společnost NOVUM GLOBAL 30. výročí od svého založení. Covidová situace nám ale toto výročí nedovolila oslavit.

Částku 300 000,- korun určenou na oslavu výročí jsme se vzhledem k situaci na Ukrajině rozhodli použít na podporu ukrajinských uprchlíků v ČR, a to ve spolupráci s neziskovou organizací Rotary Club Prague International.

Rotary International je nejstarší mezinárodní klubová organizace, v níž se sdružují lidé různých profesí, kteří se pravidelně setkávají a věnují svůj čas, schopnosti i finanční prostředky na dobročinné účely a další veřejně prospěšné aktivity.

Částka byla použita na konkrétní projekt, a to na pronájem rodinného domu vhodného pro ubytování matek s dětmi. Tento dům tak měl poskytnout příjemný nový domov pro tyto rodiny. V minulých týdnech se rodiny do prostorného, plně zařízeného domu nastěhovaly. Rotary Club pak bude zastřešovat i další potřeby k integraci ubytovaných rodin.

Doufáme, že těmto rodinám domov pomůže lépe překonat tuto nelehkou situaci. Tímto podpora NOVUM GLOBAL, a.s. lidem prchajícím před válkou z Ukrajiny nekončí.

Social Zpět na začátek