Domů » S digitalizací se dnes setkáváme na každém kroku.

S digitalizací se dnes setkáváme na každém kroku.

Datum: 22. 10. 2021   •   Autor: Helena Lewingerová   •   Rubrika: Aktuality
Zpět na výpis aktualit

Podstatou digitalizace je zefektivnění práce. A na prodejnách je stále mnoho procesů, které se dají digitalizovat a snížit tak provozní náklady.

Pod digitalizací prodejny si můžeme představit cokoli, kde staré procesy nahrazuji novými automatizovanějšími. Například registrační kasu nahrazuji pokladním systémem, papírové cenovky nahrazuji elektronickými, případně ke kamennému obchodu vytvořím e-shop.

Nejlepší řešení bývá to, které je otevřené a lze do něj připojit další moduly nebo novou funkcionalitu.

Pokladní systém jako základ digitalizace každé prodejny

Období pandemie nám ukázalo, že je potřeba mít řešení, respektive poskytovatele, který je schopný rychle reagovat na různé situace a flexibilně inovovat řešení dle potřeb zákazníka. Takovým řešením může být GS5 store od Novum Global.

Pokladní systém, který je otevřený jak programovým úpravám, tak různým modulárním
úpravám (hardware či software), rychle integruje např. e-shop, platební terminál, dodavatelské EDI, elektronické cenovky   případně různé aplikace pro manažery obchodu, zaměstnance či zákazníky. Zaměstnanci ocení GS5 terminál. Mobilní aplikaci, se kterou udělají inventuru
za zlomek času, přijmou nebo objednají zboží, či převedou mezi prodejnami.

Pro manažera je podobně navržena mobilní aplikace GS5 manager. Ta umožní pohled na klíčové ukazatele prodejny či prodejen v reálném čase odkudkoli na světě. Všechny ukazatele jsou uspořádány do přehledů či grafů a záleží na uživateli, jaký pohled si nastaví. Zákazníkům pak může obchodník nabídnout mobilní věrnostní program MojeBody napojený na GS5 store. Zákazníci už nemusí mít věrnostní karty nebo vylepovat samolepky na kartičky.

Komunikace se zákazníkem, nabídky, slevy a výběr odměn jsou řešeny v přehledné mobilní aplikaci.

Potřeba mít reálná data v reálném čase platí víc než kdy dříve

Obchodní výsledky dnes nestačí vidět až po uplynutí stanoveného období, přehledy a přístup k informacím potřebujeme často už v jeho průběhu. Umožňuje nám to rychle se rozhodovat a prognózovat blízkou budoucnost.

První vlna pandemie ukázala, že data s týdenním zpožděním, už nejsou příliš relevantní.
Základem digitalizace by tak měl být modulární pokladní systém, který toto vše může flexibilně nabídnout.

Social Zpět na začátek