Domů » UMĚLÁ INTELIGENCE (AI) POMÁHÁ SELF-CHECKOUTŮM

UMĚLÁ INTELIGENCE (AI) POMÁHÁ SELF-CHECKOUTŮM

Datum: 21. 07. 2022   •   Autor: Helena Lewingerová   •   Rubrika: Aktuality
Zpět na výpis aktualit

Self-checkout, Crime Predictor,AI

Self-checkouty, tedy samoobslužné pokladny, už od konce 80. let doprovází nárůst ztrát, které vytvářejí zákazníci. V dnešní době jde např. o nenaskenování položek, záměnu produktů, záměnu čárových kódů drahých položek za levnější, výběr levnějších produktů při vážení atd.

Standardním kontrolním mechanismem je u self-checkoutu kontrolní váha. Ta se ale dá obejít, nemluvě o tom, že dost často absentuje.

Ideální stav u self-checkoutu je tak kombinace několika kontrolních mechanismů.

Společnost Novum Global nabízí k self-checkoutům kontrolní mechanismus Crime Predictor založený na Artificial Intelligence (AI). Doplňuje kontrolní vážení a eliminuje veškeré možné ztráty. Crime Predictor pomocí kamery a AI rozpoznává a porovnává produkty s obrázky v databázi a vyhodnocuje nestandardní chování nakupujících. Zákazník nemá šanci položku zaměnit, naskenovat jiný produkt či jinak self-checkout obejít. V případě, že Crime Predictor zaznamená nestandardní chování, ihned upozorní obsluhu.

Crime Predictor zabraňuje ztrátám způsobeným neúmyslným chybným skenováním. Identifikuje podvody a zabraní jim. Snižuje potřebu lidského dohledu u self-checkoutů.

Picklist Assistant je software pro rozpoznávání obrázků s prvkem AI. Software využívá video z kamery ve sloupku. Automaticky rozpozná vážený produkt (např. rajčata, okurky atd.), aniž by musel zákazník ručně procházet nabídku výběru. Zdlouhavý proces výběru správné položky je tak vynechán. Rovnou nabídne správnou položku, kterou zákazník už jen potvrdí.

AI v self-checkoutu navíc poskytuje mnoho informací o zákaznickém chování. Využitím dat umožní obchodníkům lépe porozumět zákazníkům. Pomůže nastavit a měřit (KPI) pro analýzu prodejů, služeb a provozních trendů v průběhu času.

AI v self-checkoutu tak kromě nástroje zabezpečení a prevence ztrát nabízí mnoho cenných dat, které jsou analyzovány a obchodníkovi předány ve srozumitelné podobě.

Chcete se dozvědět více o self-checkoutech, s čím vším vám může umělá inteligence pomoci? Zeptejte se nás! Rádi vám poradíme!

Robert Klíma

Key Account Manager

mob.: +420 602 461 087

email: klima@novumglobal.eu

Social Zpět na začátek