Domů » Zákazníkovi i produktu na míru – s aplikací etiket bez podkladového papíru.

Zákazníkovi i produktu na míru – s aplikací etiket bez podkladového papíru.

Datum: 05. 10. 2020   •   Autor: Helena Lewingerová   •   Rubrika: Články
Zpět na výpis aktualit

Již jste (nebo chcete být) šetrnější k životnímu prostředí?

Vnímáte jako důležitý, atraktivní a přitom praktický, vzhled vašich balených výrobků?

Pak se jistě již zajímáte o možnosti aplikace „NEKONEČNÝCH ETIKET“, že?

Tedy oblast donedávna netušených možností.

Čím jsou tyto Linerless etikety výjimečné?

Jedná se v podstatě o „nekonečné etikety“ (dále LL etikety). Ty jsou jedinečné v tom, že již nepotřebují, podkladový papír. Doposud běžně používaný podkladový papír není recyklovatelný a po aplikaci etikety (díky svému složení) končí jako odpad na skládce. (Silikonizovaný podkladový papír běžných etiket je odpad, protože ho nelze recyklovat ani by se neměl pálit). Dobrou zprávou je, že z hlediska udržitelnosti, je stále více věnována pozornost právě i možnostem LL etiket. A myslím, že právem. Ve světě obalů bude vnímána stále více jeho šetrnost, tedy nižší zátěž pro životní prostředí. Což si uvědomuje čím dál více lidí.

Tedy shrnuto: žádný podkladový materiál pod etiketou, žádné mezery mezi nimi.

 

LL etikety jsou přátelštější k životnímu prostředí než klasické etikety. Což přepočteno na úsporu nákladů lze vyčíslit jako:

–          Nižší náklady na přepravu a skladování. Cívky – role etiket, bez podkladového papíru váží až o 40% méně a zabírají o 40% méně místa než kotouče s podkladovým papírem. Tím pádem můžete dosáhnout snížených nákladů na dopravu a skladování.

–          Vyšší efektivita při aplikaci ve výrobě.  LL etikety bez podkladového papíru nabízí více štítků při stejném průměru návinu v roli, což má za následek delší výrobní proces bez přerušení. Dalším kladem je rychlejší výměna etiket a díky menšímu počtu mechanických částí i snazší čištění a tím i vyšší spolehlivost.

Zaujaly Vás výhody nových etiket?

Chcete se dozvědět také o možnostech unikátních strojů řady NOBAC 5000 pro aplikaci těchto etiket?

V tom případě pokračujte ve čtení.

Kdo je výrobce i dodavatel? Stroje vyvinula a vyrábí společnost Ravenwood z Velké Británie. Přesto, že se jedná o poměrně mladou firmu, která vznikla v roce 2004, nyní je již zavedeným světovým lídrem v aplikaci nekonečných etiket. Ravenwood v ČR a SR nově zastupuje naše společnost Novum Global.

Tento výrobce vyrábí nejen stroje řady Nobac, určené právě pro aplikaci LL etiket, ale též vyrábí zařízení na výrobu těchto etiket, respektive jejich finální úpravu. Zařízení se jmenuje Coater a umí nanášet lepidlo a silikonovou vrstvu na nekonečné etikety. A to pouze v místech hran a bodů dotyku nekonečné etikety s obalem produktu.
Nobac 5000 – je stroj určený pro zabudování do výrobní linky. Jeho plusem je maximální flexibilita a možnost různých aplikací etiket, které lze aplikovat na MAP tácky, skinpak tácky, salámy, hotová jídla, plechovky, atd.

Tento stroj umí následující varianty aplikace etiket: horní, horní a strana, horní a dvě strany, C wrap, D wrap, full wrap (dokola) nebo volně posuvné prstýnky.

Jak již bylo zmíněno výše, stroje řady Nobac 5000 jsou linkové stroje a mohou být integrovány do výrobní linky samostatně nebo dohromady s automatickým vážicím a etiketovacím systémem od značky DIGI (např. HI-700).

V případě umístění samostatně lze na etikety dotiskovat pomocí integrované termotransferové tiskárny fixní text. V případě propojení s váhou jdou tisknout i proměnná data jako hmotnost, cena balíčku, EAN 13, atd. Maximální velikost tisknutelné oblasti je buď 70x53mm a nebo 70x106mm. Je možné též tisknout na 2 oddělené pole 70x53mm. Maximální rychlost aplikace etiket je až 150 bal/min.

Ještě další výhody strojů NOBAC 5000, spojené s aplikací LL etiket aplikaci?

Ano. Zde jsou:

–          Vyšší flexibilita formátů na různé typy obalů. (MAP tácky, skinpak tácky, salámy, hotová jídla, plechovky, atd).

–          univerzálnost, pokud jde o materiály štítků. Patří mezi ně lepenka, papír a syntetické podklady.

–          Vysoká rychlost aplikace i možnost zajištění nepřetržitého provozu u dvouhlavého stroje (Až 150bal./min.

–          Možnost dotisku aktuálních informací na LL etiketu, jako jsou data expirace, hmotnosti a čísla šarží. Tyto informace jsou přeneseny třeba z průběžných vah DIGI.

–          Aplikace lepidla a silikonové vrstvy jen v místech dotyku LL etikety s produktem tak, aby bezpečně držela.

–          Možnost aplikovat také bezpečnostní etiketu. Pokud potřebujete štítky RFID, nabízí Ravenwood také jako „přídavný“ stroj Trojan. Což je extrémně malý a nákladově efektivní aplikátor etiket RFID etiket.

–          Štítky mohou být dodávány v různých hmotnostech a materiálech  – včetně papíru a polypropylenu. Lze také vyrábět a nanášet průhledné (jinak transparentní) etikety.

–          Všechna lepidla jsou optimalizována pro jednotlivé produkty.

Tolik tedy dnes ve stručnosti.  Každý z uvedených bodů by mohl být tématem samostatného článku, že?

Vyžaduje Vaše firma in-line stroj navržený pro maximální flexibilitu?

Pak si zjistěte více o strojích Nobac 5000. A také o širokých možnostech, papírových i transparentních přebalů (etiket bez podkladového papíru).

Ta možnost tu je! A má schopnost pokrýt Vaše nové potřeby způsobem, o kterém jste snili.

Tento článek pro Vás připravil Pavel Kovařík, ze společnosti Novum Global a.s.

Social Zpět na začátek